دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences

گزارش مدیر مجموعه مدد ایران در خصوص نحوه تامین و توزیع مواد بهداشتی جهت مقابله با کرونا

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۱۲/۲۴ | 

 

مدیر مجموعه مدد ایران گزارشی در خصوص نحوه تامین و  توزیع مواد بهداشتی در سطح مراکز درمانی تحت پوشش ارائه داد.

به نقل از روابط عمومی دانشگاه : دکتر ولایی؛ مدیر مجموعه مدد در خصوص وضعیت توزیع مواد مورد نیاز مراکز درمانی در این شرایط بحران عنوان کرد: در این مدت یک ماه که از اعلام رسمی شیوع  ویروس کرونا می‌گذرد در دانشگاه علوم پزشکی ایران سعی کردیم برای مراکز تحت پوشش خود مواد شوینده ، ضدعفونی کننده های فردی و سطوح ، ماسک های سه لایه و فیلتردار ، لباس های حفاظت شخصی و دارو  تامین نماییم. دکتر ولایی بیان کرد : در هفته اول آنچه در دپوی مجموعه مدد بود با توجه به شدت تقاضا مصرف شد و هر روز با توجه به روند افزایشی این بیماری بر میزان درخواست اضافه می شود  البته ما تاکنون  مشکلی نداشتیم .
وی گفت : در بحث ضدعفونی ها خودمان توانستیم با ترکیب الکل، گلیسیرین و آب اکسیژنه ضدعفونی تهیه و برای بیمارستان‌ها ارسال  نماییم.
همچنین مواد ضدعفونی کننده به صورت ژل  از برخی شرکتها تامین کردیم.
ایشان با اشاره به اینکه مقداری از  مایحتاج ماسک توسط شرکت های پخش کننده تامین شد ، خاطر نشان کرد :  ولی این مقدار کافی نبود لذا یک مقدار هم از مراکز تولید کننده ، بخشی از انبار موجود و مقداری از سازمان تعزیرات حکومتی تحویل گرفتیم .
دکتر ولایی اظهار کرد : در خصوص لباس های حفاظت شخصی  هم با کمک هیئت امنا بخشی از آن تامین شد.
وی افزود : باید گفت متاسفانه شرایط بازار خوب نیست و برخی با سوء استفاده این لباس ها را باقیمت گران  عرضه می کنند البته ما به خاطر شرایط همکاران پزشک و پرستار مجبور بودیم آنها را تهیه نماییم.
مدیر مجموعه مدد ایران تصریح کرد : در خصوص بحث پروتکل داروهای درمانی بیماری کرونا بر اساس دستورالعمل وزارت بهداشت  سه داروخانه در سطح تهران برای بیماران معرفی شده است و ما هم در دانشگاه علوم پزشکی ایران این داروها را برای بیماران بستری و سرپایی مراجعه به مراکز خود ارائه می نماییم.
وی با اشاره به افزایش تقاضا و کمبود مواد مورد نیاز گفت :  توصیه می نماییم افراد به اندازه نیاز خریداری نمایند و از دپو وسایل در منزل خودداری کنند .
 ایشان ضمن توصیه شستشوی دست با مایع تاکید کرد:  بیشتر در خانه بمانید تا این تقاضای القایی هم کمتر شود.
دکتر ولایی با اشاره به ساخت شیلدهای حفاظتی صورت اعلام کرد : در داروخانه های سطح شهر،  محلول ضدعفونی و الکل به صورت سهمیه بندی ارائه می‌شود ولی هنوز برای آنها ماسک توزیع  نشده است.
 وی در پایان ابراز کرد: امیدوارم با همکاری یکدیگر بتوانیم  بیماری  کرونا را مدیریت کنیم ، سلامتی مردم را  هر چه بیشتر حفظ و از این بحران و نگرانی عبور نماییم.
CAPTCHA
دفعات مشاهده: 241 بار   |   دفعات چاپ: 5 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر